Nejlepší světové univerzity nabízí ke studiu online environmentálně laděné kurzy zdarma

Pokud jste tedy jedni z těch, kteří najednou disponují volným časem, máte teď ideální příležitost vzdělávat se. Je to možné díky Free Online Ivy League courses, které nabízí okolo 500 kurzů na osmi prestižních univerzitách. Vybrali jsme pro vás kurzy, skrze které se můžete dozvídat o souvislostech klimatické změny, jejích efektů na lidské zdraví, a především o tom, co se s ní dá dělat a jak si udržet psychickou pohodu i pod náporem tíživých faktů, které se k této problematice vztahují. Všechny následující odkazy vedou na několikatýdenní online kurzy vyučované v anglickém jazyce.

Nejprve doporučujeme základní kurz Dartmouth College, který vám pomůže porozumět
základům o přírodních systémech a vědeckých principech v jejich pozadí. Introduction
to Environmental Science
.

Nebo se můžete rovnou začít vzdělávat na Univerzitě Yale, která nabízí skvělou sérii kurzů o klimatické změně a lidském zdraví:
 Introduction to Climate Change and Health

Communicating Climate Change and Health

Climate Adaptation for Human Health

A k tomu doporučujeme sérii dvaceti rozhovorů s vědci a environmentalisty:
Jorney Conversation: Weaving Knowledge and Action.

Pokud vás bude v průběhu získávání těchto znalostí tížit srdce a začnete propadat trudomyslnosti, doporučujeme kurz, s pomocí kterého zvýšíte svůj well-being. Podíváte se na zoubek vlastní mysli a získáte zdravější návyky. Yale k tomuto nabízí praktický kurz, ve kterém se naučíte různé techniky práce (nejen) sama se sebou: The Science of Well- Being.

Na Harvardu se můžete rovněž dozvědět o tom, jak globální oteplování působí na lidské zdraví a o způsobech, jak lze tyto dopady snížit: The Health Effects of Climate Change.

Nejde ale jen o to řešit dopady změny na lidské zdraví. Pro ty, které zajímá kontext, budoucí vývoj a strategie, jak s tím účinně něco dělat, Harvard také nabízí kurz The Climate-Energy Challenge.

Cornell University nabízí pohled na to, proč a jak se lidé starají o přírodu a jejich vlastní komunitu v kurzu Reclaiming Broken Places: Introduction to Civic Ecology.

O komplexním světě lidí a jejich chování můžete své znalosti prohloubit na University of Pennsylvania v kurzu Network Dynamics od Social Behavior.

Pokud vám tohle všechno neodpoví na vaše otázky, co udělat se světem a lidmi, aby se klimatická krize vyřešila a my mohli dále v klidu žít, můžete si vysnít celý vlastní vesmír, kde by to určitě fungovalo lépe. Díky kurzu z Princeton UniversityImagining Other Earths.