O nás

O nás

Jsme výzkumná nezisková organizace sociálních psychologů, datových analytiků a designérů služeb. Naším cílem je pomáhat environmentálním iniciativám aplikovat poznatky z behaviorálních věd a vytvářet s nimi společnost, která přemýšlí a jedná udržitelně.

Náš vznik a fungování je inspirováno dvěma proudy informací:

0 %


Člověkem způsobené klimatické změny se dějí

Tolik akademických odborníků se shoduje, že klimatické změny probíhají, a že jsou převážně způsobeny lidskou činností.

ČR zaostává ve vnímání závažnosti klimatické změny za většinou evropských zemí

I v roce 2021 obyvatelé Česka přistupují k řešení změny klimatu chladněji v porovnání se zbytkem Evropy. Rozdíly jsou dobře patrné ve výsledcích evropského průzkumu Eurobarometer 513.

V Green Dock propojujeme akademickou důkladnost s praktičností. Naši práci konzultujeme se světovými akademiky, zatímco řada z nás sama profesionálně působí jako konzultanti ve veřejné či soukromé sféře. Jednotící linku nacházíme v současné klimatické situaci a v záměru svou expertízou  k jejímu řešení přispět.

Jsme neziskovou organizací. Veškeré získané prostředky investujeme zpět do rozvoje našich aktivit a podpory řešení klimatické změny v Česku.

Náš tým

ondra_gd

Ondřej Kácha

Hlavní koordinátor a dobrodruh. Green Dock založil během studia na University of Cambridge ve snaze rozšířit aplikaci behaviorálních věd v Česku. Současně pracuje v londýnském The Behaviouralist.

Jáchym Vintr

V Green Dock působí jako hlavní výzkumník. Absolvoval psychologii na FFUK se zaměřením na kvantitativní výzkum, desicion-making a sociální psychologii. Mimo jiné se věnuje inovacím v oblasti psychometrického testování.

Linda Soukupová

Junior koordinátorka, behaviorální designérka a studentka psychologie a filozofie na FF UK. V Green Dock se stará o hladký chod organizace. Mimo to působí jako lektorka prevence rizikového chování.

Bronislav Farkač

Výzkumník a doktorand na FSS MU. Specializuje se na výzkum environmentálních hnutí z pohledu sociální psychologie. Mimo to se v Centru pro otázky životního prostředí UK zabývá výzkumem vztahu lidí k životnímu prostředí a tomu, jak jej zlepšit.

michal profil

Michal Jirásek

Výzkumník na EFS MU. Věnuje se behaviorálním vědám ve strategickém rozhodování organizací a inovacím. Má rád sport a dobré čtení.

Adéla Becková

Výzkumnice s vystudovanou magisterskou psychologií na FF UK. K vědě si vybudovala vztah v rámci výzkumných projektů v laboratořích PLESS a v NÚDZ. Zkušenosti z těchto projektů ráda využívá do oblasti environmentální psychologie.

Snímek obrazovky 2022-03-08 210709

Dominika Benešová

 
Aktuálně působí jako juniorní výzkumnice, zaměřuje se na analýzu a prezentaci dat. Absolvovala Bc. program psychologie na FF UK, nyní studuje genderová studia na FHS UK. Věnuje se psychologickému výzkumu, zejména v oblasti duševního zdraví a tématům s celospolečenským přesahem. Mimo to se angažuje ve feministickém studentském spolku safe space kolektiv. Ve volném čase ráda sportuje, čte a jezdí na koni.
36002772_10216046084247803_6253896846003929088_o

Eliška Skarolková

Designér služeb a sociálních inovací.  Vystudovala design pro udržitelnost na Savannah College of Art and Design. Kromě Green Dock pracuje v inovační agentuře IdeaSense. Ve volném čase jezdí na koni nebo se toulá někde v přírodě.

Expertní panel Green Dock

Anthony Leiserowitz, PhD.

Vedoucí centra Yale Program on Climate Change Communication

Sander van der Linden, PhD.

Vedoucí výzkumné laboratoře Cambridge Social Decision-Making Laboratory

Cameron Brick, PhD.

Odborný asistent v sociální psychologii, University of Amsterdam